Україна може приєднатися до глобальної ініціативи США та Європейського Союзу зі зменшення викидів метану

11 Жовтня 2021, 13:14
Новини Міжнародна діяльність Зміна клімату та озоновий шар

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та старший радник, відповідальний за зв’язки Офісу спецпредставника  з питань клімату у Вашингтоні з Білим домом Річард Дюк на віртуальній зустрічі обговорили питання запобігання зміни клімату та шляхи зменшення викидів метану в атмосферу.

Зустріч пройшла за участю представників Міненерго, Мінагрополітики, Держгеонадр та НАК «Нафтогаз України».

Річард Дюк, старший радник, відповідальний за зв’язки Офісу спецпредставника  з питань клімату у Вашингтоні з Білим домом представив ініціативу США щодо зменшення викидів метану: "США запрошує країни світу приєднатися до нової ініціативи - Глобального зобов’язання з метану. Вона покликана зменшити викиди метану у атмосферу, який вже зараз є причиною підвищення глобальної температури на 0,5 градуса Цельсія. Тож скорочення його викидів допоможе швидше досягти глобальних кліматичних цілей до 2050 року та мобілізувати зусилля на  високому політичному рівні, аби досягти скорочення викидів метану, принаймні, на 30 % до 2030 року". 

Він повідомив, що 11 жовтня під головуванням спецпредставника Президента США з питань клімату Джона Керрі та Виконавчого віце-президента Європейської Комісії Франса Тіммерманса відбудеться міністерська конференція, на якій понад 15 країн світу оголосять про приєднання до Глобальної ініціативи зі зменшення викидів метану у атмосферу. Цим вони задекларують прагнення щодо скорочення викидів метану, адже це надважливо для досягнення кліматичних цілей.

Річард Дюк запросив Україну також приєднатися до цієї ініціативи та повідомив, що США планує повністю запустити її у рамках СОР26 у Глазго.

Роман Абрамовський: “Безумовно, Україна підтримує зменшення викидів парникових газів. І це відображено у нашому оновленому Національно визначеному внеску до Паризької угоди. Боротьба з викидами метану є надзвичайно важливою для досягнення кліматичних цілей до 2030 року та першочерговою задачею для обмеження глобального потепління на рівні нижче 2 градусів Цельсія згідно з Паризькою угодою. Ми чітко усвідомлюємо, що метан за своїм потенціалом у підвищенні глобальної температури в десятки разів вищий, ніж СО2. Вже доведено, що одна тонна метану за 20 років нагріває атмосферу у 83 рази більше, ніж одна тонна СО2. Для скорочення викидів метану Україна має впроваджувати відповідні заходи у нафтогазовому та вугільному секторах, сфері управління відходами та сільському господарстві. Переконаний, що на цьому шляху Україна має великий потенціал щодо значного, можливо, навіть, більшого, ніж пропонується зменшення викидів метану”.

 

За темами