Міндовкілля та ЄС провели тренінг для українських компаній та бізнес-асоціацій у сфері критичної сировини та акумуляторів

13 Жовтня 2021, 15:50
Новини

У Міндовкіллі провели вебінар-тренінг для українських компаній та бізнес-асоціацій та розповіли як приєднатися до Європейського альянсу сировини та Європейського альянсу акумуляторів. Серед учасників заходу представники Міндовкілля, Держгеонадр, Асоціації газовидобувних компаній України, Національної асоціації добувної промисловості України та інші. 

«У липні цього року між Україною та ЄС підписаний важливий стратегічний документ - Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства між Україною та ЄС у сировинній галузі, та схвалено відповідну Дорожню карту заходів на два роки. Ми домовилися з європейськими партнерами  впроваджувати кращі європейські практики та створювати дружню до довкілля сферу надрокористування. Безумовно, одним із пунктів співпраці є участь українських компаній у Європейських альянсах, а саме у Європейському альянсі сировини і Європейському альянсі акумуляторів», - зауважив у вітальному слові перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

Керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні Клое Алліо зазначила:

“Для ЄС дуже важливе стратегічне партнерство з Україною у сфері критичної сировини та акумуляторів. Підписані у липні Меморандум та дорожня карта передбачають напрямки дій і заходи для розвитку такого партнерства. Це, насамперед, сприятиме декарбонізації енергетичних систем та економік обох сторін. Партнерство є відкритим та інклюзивним і передбачає потужну державно-приватну співпрацю з залученням представників різних інституцій та соціальних партнерів обох сторін”.

Клое Алліо повідомила, що Європейська Комісія розглядає можливості надання Україні допомоги у певних аспектах. Серед них:

  • дослідження інвестиційного клімату у секторі сировини України та вивчення проблемних питань, які стоять на шляху інвесторів, визначення шляхів покращення інвестиційного клімату України.  

  • надання технічної допомоги Україні у сфері розвитку критичної сировини та акумуляторів для наближення управління цим сектором до практик ЄС.

Наприкінці заходу Міндовкілля та ЄС домовилися продовжити такі вебінари-тренінги, залучити до них європейських експертів у сфері критичної сировини та акумуляторів і розширити коло учасників від українських компаній та бізнес-асоціацій.

Нагадаємо, що у липні цього року на конференції високого рівня “Стратегічне партнерство щодо критичної сировини та акумуляторів ЄС – Україна” Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та заступниця Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Європейської Комісії Катерина Матернова підписали документ про початок технічної допомоги ЄС Україні для формування сприятливого інвестиційного клімату у сировинному секторі та удосконалення законодавчої бази для інвесторів.

За темами