Збережемо бурого ведмедя: Міндовкілля затвердило план дій

21 Жовтня 2021, 10:02
Новини

Міндовкілля затвердило План дій щодо збереження ведмедя бурого (Ursus arctos L. ) в Україні.

Цей документ розробили спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» на основі матеріалів, зібраних науковцями за останні 30 років в Українських Карпатах та Поліссі.

Ведмідь бурий – найкрупніший хижак фауни України та єдиний представник родини Ведмежих (Ursidae). Статус «мисливського» виду в Україні призвів до значного його скорочення.

За останні 40 років іх чисельність скоротилася більш, ніж утричі. З 2003 року ведмедя бурого занесено до Червоної книги України. Вид, визначено як такий, що перебуває під загрозою зникнення. Він включений до Додатку II Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції) і Додатку ІІ Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).

На сьогодні існує загроза подальшого істотного скорочення чисельності популяції виду. Це відбувається через деградацію місць їх перебування. А саме, інтенсивної експлуатації лісів і значного рекреаційного навантаження на них. Крім того, поширення браконьєрства, турбування технікою, скорочення кормової бази та високої смертності молодняка.

Затверджений План дій передбачає:

  • проведення системних ґрунтовних наукових досліджень,
  • організацію моніторингу популяцій ведмедя,
  • збереження середовищ його існування та формування екологічних коридорів,
  • боротьбу з браконьєрством та проведення відповідних інформаційно-просвітницьких кампаній серед широких верств населення,
  • підготовку та впровадження рекомендацій для підвищення ефективності ведення лісового та мисливського господарства.

Все це має сприяти зменшенню впливу негативних чинників на популяцію виду в Україні.

За темами