Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

6 Листопада 2021, 09:51
Новини Стале управління водними ресурсами Атмосферне повітря Зміна клімату та озоновий шар Охорона земель Природно-заповідний фонд

Спалені ліси та знищені посіви, забруднені водойми, отруєні ґрунти. Під час війн та збройних конфліктів довкілля майже завжди зазнає значних втрат.

Аби захист довкілля став частиною стратегій запобігання війнам та підтримання миру, ООН проголосила 6 листопада Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. 

За даними ЮНЕП, щонайменше 40 % усіх внутрішніх конфліктів за останні 60  років пов’язані з експлуатацією природних ресурсів – лісів, золота та нафти, родючої землі та води.  

Україна, на жаль, не є винятком. На сьогодні наші унікальні донецькі флора і фауна нещадно експлуатуються та знищуються. А шкода, заподіяна частині Донбасу, величезна. Це і затоплення шахт, деградація ґрунтів, брак питної води, знищення унікальних степових територій.

На цих землях постраждали та зазнали руйнувань території та об’єкти природно-заповідного фонду такі як:

  • відділення Українського степового природного заповідника «Крейдова флора», територію якого побили «гради»;

  • відділення Луганського природного заповідника «Трьохізбенський степ», де досі проводяться військові дії;

  • північна частина національного природного парку «Меотида», яку розорили сепаратисти, залишивши окопи та бліндажі, а також територію однієї з природних перлин країни – національного природного парку «Святі Гори», що під Слов’янськом.

Для відновлення та збереження цих територій:

  • Урядом схвалений проєкт Указу Президента “Про розширення території НПП «Меотида»

  • покращуються умови функціонування парків - оновлюються приміщення для адміністрації і транспорт;

  • цього року стартував проєкт Emerland, який передбачає розвиток туристичного потенціалу НПП “Святі гори”. Він започаткований Міндовкіллям спільно з народними депутатами та місцевими органами влади Донеччини.

За темами