Як український бізнес виграє від цифровізації?

19 Листопада 2021, 10:27
Новини Управління відходами

Як український бізнес виграє від цифровізації? Про це на прикладі однієї з наймасовіших послуг Міндовкілля розповів в.о. Міністра Руслан Стрілець у колонці на Інтерфакс-Україна.

Щороку до міністерства звертається до 4500 підприємців для отримання Висновку на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку. Це вживані товари та речовини (секонд-хенд, макулатура, шини для автомобілів тощо), які перевозяться через кордон.

У лютому 2021 року з’явилася можливість подати заявку на отримання послуги онлайн на ЕкоСистема. Підприємцям не потрібно везти документи у Міністерство, достатньо мати доступ до Інтернету та електронний цифровий підпис.

Серед переваг:

  • економія часу та ресурсів (на відрядження, послуги посередників тощо);
  • неможливість тиску на бізнес під приводом «подання неповного пакета документів»;
  • опрацювання заяв протягом 1-3 діб;
  • направлення результатів на електронну пошту.

У планах Міндовкілля — прибрати етап отримання документа «на руки». Ми вже працюємо над Реєстром висновків на транскордонне перевезення відходів. Цією базою зможуть користуватися працівники митниці та самостійно перевіряти наявність в імпортера «е-Зеленки». Такий експериментальний проєкт учора підтримав урядовий Комітет з питань цифрової трансформації на чолі з Михайлом Федоровим.

Як вперше з’явилася ідея оцифрувати наймасовішу послугу у сфері захисту довкілля, як це було пов’язано з допомогою українській армії та скільки грошей і часу вже заощадили підприємці читайте у колонці https://cutt.ly/4TTdaUf

За темами