Тривають консультації щодо приєднання України до міжнародної Ініціативи з декарбонізації LeadIT

26 Листопада 2021, 15:47
Новини Зміна клімату та озоновий шар

Про це йшлося на робочій зустрічі Міндовкілля, Мінекономіки та представників Ініціативи LeadIT – Лідерської групи для індустріального переходу. До заходу долучиласязаступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук.

Сторони обговорили:

  • деталі майбутньої співпраці України та LeadIT;
  • умови доєднання України до ініціативи.

На заході представники LeadIT презентували структуру, цілі та можливості ініціативи для скорочення викидів CO2 та інших парникових газів у галузях важкої промисловості – металургії, цементу, хімічної промисловості і вантажних машин.

Ініціатива «Лідерська група для індустріального переходу» (LeadIT) запущена Швецією та Індією у 2019 році і на сьогодні до ініціативи входять вже 16 країн та 19 приватних компаній. Головна мета LeadIT – підтримка зеленої трансформації промисловості, формування і обговорення відповідних дорожніх карт, державних політик і технологій.

«Нам дуже цікава ця ініціатива, бо її цілі цілком відповідають тим кліматичним завданням, що поставила перед собою Україна в оновленому Національно визначеному внеску. І це однозначно стане підтримкою для нас у досягненні цілей Паризької угоди та в процесі декарбонізації підприємств, тим паче, що робота LeadIT включає і фінансовий аспект «зеленого» переходу.  Після розгляду і прийняття офіційного рішення Уряду з цього приводу, готові активно включатися в роботу», - підсумувала пані Ставчук.

Інформація про ініціативу:

Лідерська група для індустріального переходу – це група країн, компаній та інших учасників, які:

  • Віддані діям щодо досягнення цілей Паризької угоди;
  • Віддані ідеї про те, що всі галузі промисловості можуть і повинні розвиватися по низьковуглецевих шляхах, продовжуючи при цьому прикладати зусилля для досягнення нульових чистих викидів вуглецю до середини століття.
  •  

Робота LeadIT ґрунтується на міжнародному та державно-приватному співробітництві.

Детально ознайомитися з роботою ініціативи можна тут: https://www.industrytransition.org/

Під час СОР26 в  Глазго відбувся LeadIT Summit, де міністри урядів, генеральні директори та інші провідні лідери державного та приватного секторів домовилися про досягнення нульових викидів вуглецю від секторів важкої промисловості, таких як сталь і цемент, до 2050 року.

Детальніше ознайомитися з усіма пунктами Заяви можна ТУТ.

Українська делегація на чолі з Віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною під час Конференції Сторін в Глазго обговорили з представниками LeadIT шляхи прискорення декарбонізації промисловості та можливості приєднання України до LeadIT. Детальніше про це можна почитати за лінком: /news/38393.html

Також на сайті ініціативи можна ознайомитися з керівництвом дорожніх карт, яке розробило LeadIT для підтримки країн у цьому процесі: https://www.industrytransition.org/roadmap-planner/

За темами