Уряд схвалив проєкт Закону «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів»

23 Грудня 2021, 17:14
Новини

Прийняття відповідного законодавства та створення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів є міжнародним зобов’язанням України. Ще у 2016 році Україна ратифікувала Київський протокол Орхуської Конвенції, зобов’язавшись вести свою екологічну політику відкрито, взаємодіяти з громадянами та залучати їх до вирішення екологічних питань.

Схвалений на засіданні Уряду законопроєкт послідовно запроваджує правові та організаційні засади функціонування національного РВПЗ.

Державі такий реєстр дозволить:

  • відслідковувати викиди і перенесення забруднювачів у часі і просторі;
  • аналізувати зменшення викидів і встановлювати пріоритети у скороченні шкідливих викидів;
  • визначати пріоритетні промислові сектори для еко-інновацій;
  • приймати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Громадськість отримає вільний та зручний доступ до екологічної інформації, що сприятиме її участі у прийнятті управлінських рішень.

«Міндовкілля вже розпочало процес створення та наповнення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів. Ознайомитися з даними реєстру можна на національній онлайн платформі "ЕкоСистема". Ми нанесли на цифрову мапу України всі підприємства-забруднювачі, інформація про які є в Міндовкіллі. Однак важливо на законодавчому рівні закріпити юридичний статус цієї державної інформаційної системи та встановити чіткі правила обміну даними», - прокоментував в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Реєстр викидів та перенесення забруднювачів містить:

  • повний і детальний набір даних про промислові викиди;
  • дані, більше ніж 4000 промислових об’єктів, за 65 видами економічної діяльності;
  • набори відкритих даних, до яких громадськість може легко отримати доступ.

Нагадаємо, “ЕкоСистема” – це національна платформа, де зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу та вся екологічна інформація для громадян. Презентований Міністерством у травні 2021 року вебпортал постійно поповнюється новим функціоналом, зокрема тут вже доступні 9 онлайн сервісів, 90 відкритих “зелених” реєстрів”, можливість згенерувати QR-витяг із 7 реєстрів з офіційними даними, 3 інтегровані інформаційні ресурси (Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, вебсайт https://wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів) тощо.

За темами