Тепер усі лісокористувачі повинні користуватися системою електронного обліку деревини

24 Грудня 2021, 10:30
Новини

Інструкція з електронного обліку деревини затверджена наказом Міндовкілля та зареєстрована Мін’юстом: https://bit.ly/33FB9Mo. Тож відтепер уся деревина, яка не потраплятиме в систему електронного обліку деревини, вважатиметься незаконною. Ці зміни дуже важливі, адже вони продовжують цифровізацію лісової галузі та дозволяють вивести з тіні кошти, які тепер поповнять державний бюджет країни.

«Інструкція з електронного обліку деревинидозволить повністю взяти під контроль обіг деревини на ринку України. Десять років ці процеси відбувались без належного нормативного врегулювання і давали простір для маніпуляцій та зловживань. Відтепер ми зможемо прослідкувати увесь процес заготівлі деревини - від зрубаного дерева до кожної випущеної одиниці продукції», - повідомив в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Електронний облік деревини – програма для моніторингу деревини, яка була заготовлена і реалізована. 

Раніше цією системою користувалися лише державні підприємства Державного агентства лісових ресурсів України, до управління яких належить 73 % площ українських лісів. Інформація про решту лісів у системі була відсутня.

До сьогодні не вистачало нормативно-правової бази, яка б зобов’язала всіх лісокористувачів підключатися до використання цієї системи. 

Відтепер уся інформація проходитиме через електронний облік деревини. Ці дані дозволять чітко прослідкувати, хто, де і, головне, скільки заготував якої сировини. Тож можна буде порівняти, скільки деревини заготовлено і скільки деревини потім реалізовано. Уся деревина, яка не потрапила до системи, вважатиметься незаконною. 

Після прийняття інструкції з електронного обліку деревини: 

  • Її використання є обов’язковим для 100 % лісокористувачів і власників лісів.

  • Усі обсяги деревини, яка заготовлена та реалізована, мають відображатися в системі.

  • Ми поширили дію електронної товарно-транспортної накладної на усіх лісокористувачів. 

За темами