Третє грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

3 Грудня 2021, 11:51
Статті Охорона праці, пожежна та промислова безпека, цивільний захист Забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Генеральна Асамблея ООН у 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства. Протягом 1983-1992 років, за ініціативи ООН, було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю». Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні.

Заходи, до яких в цей День закликає всі країни Генеральна Асамблея ООН, мають бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя суспільства.

У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил і здоров’я, засобів і успіху. Адже дбаючи про людей з інвалідністю ми захищаємо своє людське обличчя і гідність.

У Міндовкіллі працює четверо людей з інвалідністю, із них три жінки. Їх робочі місця відповідають потребам і не мають перепон і бар’єрів.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України звертає увагу на потреби і докладає усі можливі зусилля для покращення і комфортності комунікації державного органу та людей з інвалідністю. У нас:

  • Встановлено кнопку виклику, поряд з якою шрифтом Брайля написані інструкції, як потрапити у міністерство;
  • Для підйому до входу у Міндовкілля влаштований пандус;
  • Громадська приймальня розташована на першому поверсі. Крім того, у ній створена можливість спілкування жестовою мовою;
  • Вхідна група і міжповерхові двері досить широкі та не створюють перешкод пересуванню людей з інвалідністю.
  • На офіційному вебсайті Міндовкілля працює версія для людей із порушенням зору.
За темами