Продовжено роботу щодо навчання з питань охорони праці працівників

20 Травня 2022, 11:18
Оголошення Охорона праці, пожежна та промислова безпека, цивільний захист

З метою забезпечення виконання вимог статті 18 Закону України «Про охорону праці» та відповідно до Плану-графіка навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міндовкілля Міністерством у співпраці з Держпраці та Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління на базі Галузевого навчального центру з питань охорони праці Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління у період з 16 по 20 травня проведено навчання тридцяти працівників національних природних парків «Голосіївський», «Ічнянський», «Гетьманський».

Навчання проводилось за курсом підвищення кваліфікації «Загальний курс з охорони праці» в он-лайн режимі з відривом від виробництва.

У ході навчання слухачам були прочитані високоінформативні лекції з обов’язковою та найактуальнішою тематикою:

Законодавство України про охорону праці;

Організація роботи з охорони праці;

Охорона праці в галузі (в умовах російської агресії);

 

Психологічні аспекти в воєнний час;

Гігієна праці;

Медичні огляди;

Профілактика професійних захворювань та отруєнь;

Атестація робочих місць за умовами праці;

Надання першої домедичної допомоги у разі нещасного випадку;

Розслідування нещасних випадків;

Соціальне страхування від нещасних випадків і професійних захворювань

Електробезпека; Пожежна безпека;

 

Енергоефективність та енергозбереження, а також Рекомендації з основних заходів з захисту навколишнього середовища під час проведення розмінування.

До проведення навчання з питань охорони праці залучались представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України – Наталія Кузьменко, завідувач сектору з охорони праці, голова первинної профспілкової організації працівників апарату Міндовкілля;

Галузевого навчального  центру з питань  охорони праці:

професор, директор,– Ігор Салій, кандидат технічних наук,

професор, завідувач кафедри промислової безпеки та охорони праці - Володимир Кияшко, кандидат технічних наук,

старший викладач кафедри промислової безпеки та охорони праці - Людмила Яковенко,

викладач кафедри промислової безпеки та охорони праці - Тетяна Невмержицька;

доцент кафедри фізико-хімічних основ розвитку та гасіння пожеж Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій України  – Тетяна Магльована, доктор наук;

 Національного медичного університету ім. Богомольца – Євген Тарасенко, керівник з експертизи тимчасової непрацездатності, – викладач кафедри промислової безпеки та охорони праці, лікар-невролог вищої категорії.

Оцінку знань здійснювала Комісію з перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління Міндовкілля, утворена наказом Міндовкілля від 03.09.2021 № 118.

У роботі цієї комісії взяли участь:

Представник Відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці - Оксана Бондарчук Миколаївна та Наукового парку «Чорнобиль» – Тарас Іващенко, кандидат технічних наук, генеральний директор.

Усі працівники національних природних парків «Голосіївський», «Ічнянський», «Гетьманський». показали належний рівень знань з питань охорони праці, виявили високу активність та зацікавленість під час лекцій та диспутів. 

 

За темами