Україна попри війну виконує міжнародні зобов'язання по Дунайській Конвенції

13 Грудня 2022, 18:31
Новини Стале управління водними ресурсами

Делегація Міндовкілля на чолі з замміністром Олександром Краснолуцьким бере участь у 25-у черговому засіданні Міжнародної Комісії із захисту річки Дунай, яке проходить в гібридному форматі.

У рамках засідання Комісії була приділена особлива увага ситуації в Україні, а делегації країн-учасниць вкотре висловили підтримку нашій державі в цей складний для неї час.

Як наголосив у своєму виступі Олександр Краснолуцький, широкомасштабна військова агресія рф проти України триває вже понад 9 місяців і весь цей час українське довкілля зазнає величезних втрат - на берегах річок точаться запеклі бої, а їх води забруднюються небезпечними речовинами. 

Незважаючи на складні умови, Україна докладає максимальних зусиль для виконання усіх міжнародних зобов'язань, у тому числі і по Дунайській Конвенції. Зокрема, триває реформа водної політики, а програма моніторингу виконується в повному обсязі.

“На стадії розробки знаходяться Плани управління річковими басейнами на перший цикл 2025-2030 роки для 9 районів річкових басейнів України, серед яких і План управління річковим басейну Дунаю, що охоплює суббасейни Тиси, Прута і Сірету та Дельти самого Дунаю. Наразі вже виконано розділи, які стосуються аналізу стану річкового басейну та розпочато розробку програми заходів, яка включатиме і відновлення зруйнованих агресором об’єктів. Ми докладемо всіх зусиль, щоби виконати всі наші міжнародні зобов’язання. Цінуємо вашу підтримку, шановні колеги. Ми обов’язково переможемо!”, - зазначив ОлександрКраснолуцький. 

Нагадаємо, Конвенція про охорону ріки Дунай підписана від імені держави 29 червня 1994 року та ратифікована Законом України у 2002 році. Договірними сторонами Конвенції є 14 повноправних сторін – країн Дунайського регіону та Європейське співтовариство.

За темами