Нові сміттєпереробні заводи на Київщині зможуть охопити переробкою не лише лівобережну частину області, але й столиці

23 Грудня 2022, 16:34
Новини Управління відходами

Два нові заводи, будівництво яких заплановано у Бориспільській та Фастівській громадах, матимуть потужність 375 тисяч тонн відходів на рік. Це дозволить вирішити проблеми із відходами не лише лівобережної частини області, а й Києва. Крім того, інертний залишок після переробки використовуватимуть для рекультивації наявного полігону Бориспільської громади, внаслідок цього його площа зменшиться як мінімум вдвічі.

Про це йшлося під час зустрічі Радника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергія Довгалюка, народного депутата, члена Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Кирилла Нестеренка з депутатами Бориспільської міської ради. 

Сергій Довгалюк розповів представникам громади про розроблений Міндовкіллям драфт  плану розміщення необхідних сміттєпереробних потужностей по всій Україні. Це своєрідна мапа, на якій наразі визначено понад 200 потенційних інвестиційних кейсів. Серед них і сьогоднішні кейси Київщини. 

У план закладено кластерний підхід до будівництва сміттєпереробних  об’єктів. Кожен кластер в Україні розрахований на переробку 400-500 тис. тонн відходів на рік та повинен забезпечити утилізацію 100% новоутворених твердих побутових відходів.

Унікальність заводів полягатиме у використанні одразу декількох технологій обробки. Зокрема, здійснюватиметься переробка органічних (харчових відходів) з подальшим виробництвом біометану, а також глибоке сортування відходів з виділенням ресурсоцінних матеріалів. 

Нові заводи на Київщині розташовуватимуться на території Бориспільської та Фастівської громад, поза межами населених пунктів - на земельних ділянках, власниками яких є відповідні міські ради.

Кошторис будівництва складає 117 млн доларів США. 

Нагадаємо, на початку вересня цього року Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова  Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба, Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, Броварський міський голова Ігор Сапожко та Фастівський міський голова Михайло Нетяжук підписали Меморандум про співпрацю та партнерство. Це стало відправною точкою для реалізації першого великого інвестиційного проєкту в Україні в рамках реформи управління відходами.

До цього, 20 червня 2022 року Верховна Рада схвалила рамковий Закон “Про управління відходами” № 2320-IX, який імплементує європейські директиви та створює прозорі умови та гарантії для роботи інвесторів у секторі.

За темами