Практична допомога Литви надзвичайно цінна для України на шляху до перемоги над росією

05/08/2022 : 20:34

Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час онлайнзустрічі з Міністром екології Литви Сімонасом Гентвіласом. Вони обговорили конкретні кроки та практичну допомогу Литви Україні задля покращення стану довкілля та євроінтеграції нашої країни. 

Сімонас Гентвілас зауважив, що він з болем стежить за подіями в Україні. 

Литовські колеги пообіцяли вже за кілька тижнів вчергове допомогти з транспортом та протипожежним обладнанням, яке ми втратили у війні.

Руслан Стрілець домовився з Сімонасом Гентвіласом про патронаж Литви над новоствореним природним парком «Пуща Радзивіла» на Рівненщині. 

«Разом плануємо перетворити цей природний парк не лише на місце збереження довкілля, а й туристичний «магніт». Тут кожен зможе доторкнутися до живої природи та відчути енергію загадкових місць», – повідомив Руслан Стрілець.

Також обговорили можливості переселення на ці території Зубра Європейського, для якого це природний осередок існування.

«Ціную запропоновану литовськими колегами експертну підтримку щодо синхронізації законодавства України з ЄС. Міністерство екології Литви допоможе нам досвідом на шляху інтеграції до ЄС. Впевнений, що це пришвидшить наш перехід зі статусу кандидата до статусу члена ЄС», – наголосив Міністр Руслан Стрілець.

Руслан Стрілець подякував Сімонасу Гентвіласу та всьому Уряду Литви за колосальну підтримку: «Приємно усвідомлювати, що з перших спалахів цієї недолугої війни народ Литви згуртувався довкола України. Допомога європейців, принципова позиція Єврокомісара з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюса Сінкявічюса – до речі, теж представника Литви – особливо важлива для майбутньої  перемоги України над рашизмом. Гуртом із друзями та союзниками подолаємо огидну навалу окупантів».