У рамках програми Президента «Велике будівництво» плануємо реконструювати та побудувати туристичну інфраструктуру у 5 національних природних парках

11/02/2022 : 16:47

У рамках програми Президента «Велике будівництво» цього року плануємо реконструювати та побудувати туристичну інфраструктуру у 5 національних природних парках

Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Зокрема, проєкти будуть реалізовані:

  • у НПП «Синевир» та Карпатському біосферному заповіднику на Закарпатті;
  • НПП «Подільські Товтри» на Хмельниччині;
  • НПП «Голосієвський» у м. Києві;
  • НПП «Святі Гори» на Донеччині.

Також ведеться робота над розширенням та розбудовою НПП «Джарилгач» у Херсонській області.

Саме програма «Велике будівництво» стала однією із тем засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося сьогодні під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Серед питань порядку денного також – засади національного спротиву в Україні, розвиток системи охорони здоров’я, забезпечення фінансової та енергетичної стабільності в Україні, а також підвищення енергоефективності та термомодернізація будівель.

«Щодо енергоефективності, хочу коротко резюмувати, заходи із термомодернізації є необхідними не лише з точки зору комфорту мешканців будинків та зменшення їх фінансових витрат. Хоча це також пріоритет для держави. Вони є важливою складовою реалізації кліматичної політики України. У минулому році Уряд схвалив Національно визначений внесок України до Паризької угоди. У ньому термомодернізацію будівель також визначено одним із ключових напрямків для скорочення викидів парникових газів. Адже у 2019 році обсяг викидів в секторі «Будівлі» склав 22 млн. т СО2-еквіваленту!», – прокоментував Руслан Стрілець.

Задекларовані у оновлених кліматичних цілях заходи допоможуть підвищити енергетичну безпеку України та завдяки зменшенню викидів парникових газів позитивно вплинуть на життя українців.

За оцінками Енергетичного співтовариства, кожен відсоток заощадженої енергії заощадить жителям України загалом 89 млн євро на рік.