134 країни підтримали: Україну обрали до Комітету Всесвітньої спадщини

23/11/2023 : 17:24

Це сталося на 24-й сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць сторін Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, що нині триває у Штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Нас підтримало 134 країни.

Від Міндовкілля участь в історичній події взяли представники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда та Ужанського національного природного парку Олександр Ярош. Найближчим часом Міндовкілля визначить експерта з природної спадщини, який представлятиме нашу країну в КВС.

Тепер Україна разом з іншими 20-ма членами КВС зможе досягти значних успіхів в охороні культурної і природної спадщини в Україні, попри збройну агресію рф проти України. На сьогодні в Україні до Списку Всесвітньої спадщини входять 8 таких об’єктів, з яких лише один – «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» — належить до природної спадщини.

Нагадаємо, що обʼєкт «Букові праліси Карпат» Україна разом зі Словаччиною започаткувала ще у 2007 році і він зараз перетворюється на пан’європейський об’єкт, який включає 93 складові частин з 18 європейських країн загальною площею близько 100 тис. га.

Загалом в Україні знаходяться 15 кластерів, які охороняються в межах семи природоохоронних територій. Вони обіймають понад 25 % від усієї спадщини і таким чином Україна є лідером як за площею, так і за кількістю складових частин.