15 травня – Міжнародний день захисту клімату

15/05/2023 : 18:40

Клімат планети – це складна система, яка змінюється через діяльність людини.

Глобальні його зміни болюча проблема для всього світу. Тож запобігання кліматичній кризі та адаптація до неї нині стали пріоритетом внутрішньої та зовнішньої політик багатьох країн, адже визначають долю і умови життя наступних поколінь.

Основною причиною зміни клімату є збільшення концентрації парникових газів, що утворюються внаслідок використання викопного палива та неефективного споживання виробленої енергії. Тому зменшення викидів парникових газів – один із головних напрямів у запобіганні зміні клімату.

2021 року Україна зробила важливий крок для скорочення викидів парникових газів – схвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди. Тоді ми зобовʼязалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 65% від рівня 1990 року.

Однак розпочата широкомасштабна військова агресія росії проти України призвела до нових викликів. Адже з’явилися нові джерела викидів парникових газів, яких би не було у мирний час.

Заступник Міністра Вікторія Киреєва: «Попри повномасштабну війну, Україна не відмовилася від своїх зобов’язань перед світовою спільнотою щодо кліматичної політики. Ми все ще прагнемо скоротити викиди парникових газів, хоча нам доведеться боротися з катастрофічними наслідками війни. А відбудовувати державу у післявоєнний період потрібно з урахування кліматичних цілей та цілей зеленої трансформації».

Міндовкілля продовжує дотримуватися курсу на забезпечення поступового переходу до низьковуглецевого розвитку за умови економічної, енергетичної та екологічної безпеки і підвищення добробуту громадян.