18 вересня – Всесвітній день моніторингу якості води

18/09/2022 : 18:35

Україна як кандидат у члени ЄС,  продовжує активно запроваджувати нові підходи та розвивати мережу моніторингу якості води. Цим ми дбаємо про здоров’я українців та довкілля. А ще виконуємо вимоги Водної Рамкової Директиви ЄС. Хоч нам і намагаються всіляко завадити у цьому орчі племена, які прийшли на нашу землю з війною.

Після 24 лютого найбільш критичним для дослідження якості води став березень. Тоді 2 з 4 сучасних лабораторій Держводагентства були змушені призупинити проведення вимірювань на півночі, центрі та сході України. Адже більш ніж половина пунктів моніторингу опинилися на території, доступ до якої відсутній або ускладнений. Моніторинг охоплював лише 35 % пунктів відбору проб.

Але завдяки нашим Захисникам та Захисницям сьогодні три найсучасніші лабораторії працюють та досліджують якість води у 70% пунктів моніторингу. Обладнання лабораторії у Слов’янську було вчасно релоковано у безпечне місце, а її фахівці попри бойові дії продовжують відбирати проби у басейні Сіверського Дінця там, де це дозволяє ситуація.

Ми дякуємо усім працівникам лабораторій, що попри воєнний час ви продовжуєте виконувати свою роботу. Адже Україні надважливо продовжувати розвивати дієву систему моніторингу якості води. Бо це допоможе зафіксувати реальні обсяги завданої російськими військами шкоди водним ресурсам та вжити найефективніших заходів.