28 липня – День Української Державності!

28/07/2022 : 14:46

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець привітав українців з Днем Української Державності.

Руслан Стрілець: Минулого року під час святкування 30-річчя незалежності України Президент Володимир Зеленський підписав Указ про День Української Державності. Не випадково його дата збігається з Днем Хрещення Русі-України – 28 липня.

Коли Володимир Великий прийняв християнство у 988 році, йшлося не тільки про вибір державної релігії. Це був цивілізаційний вибір – рухатися одним шляхом із Заходом: розвивати писемність, освіту, живопис, архітектуру, обмінюватися досвідом, будувати зв’язки з іншими країнами. Як і тоді, сьогодні ми обираємо цивілізований шлях розвитку на противагу орді – не руйнувати, а будувати. Цінувати природу і берегти кожен її клаптик.

Наша земля не вперше переживає ординську навалу. Ось і сьогодні рашисти завдали масованого ракетного удару, їм дошкуляє той факт, що Русь саме Київська! В їх свідомості, у їхніх серцях – лише ницість і пітьма.

Український народ не вперше чинить спротив орді. Наші екосистеми не вперше змушені відновлюватися з нуля після ворожих нападів. росіяни палять наші ліси та пшеницю, але закони природи не змінюються. Природа відновлюється. Навіть там, де вони залишили спалену землю, рано чи пізно проросте насіння – буде новий ліс, луг, нова неповторна екосистема.

Українську державу неможливо знищити, як і неможливо знищити українську природу. Наша місія в Міндовкілля сьогодні – зробити все, щоб після навали росіян природа відновилася якомога швидше.