4 грудня відзначають Всесвітній день охорони дикої природи

04/12/2024 : 10:27

Це ще один привід для роздумів про нагальну потребу збереження флори й фауни Землі, що перебувають під загрозою зникнення. 

Цей день, заснований у 2012 році є нагадуванням про відповідальність людства перед світом природи. Ми маємо усвідомити, замислитися і вжити заходів проти загроз для балансу біологічного різноманіття планети.

І сьогодні ми приділимо вашу увагу рисі європейській, яку нещодавно зафіксували у  Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. 

Рись європейська компанію не любить. Самці з самками влаштовують шлюбні ігри недовго – наприкінці зими – на початку весни. Зазвичай, після спарювання народжується двоє-троє кошенят, яких вигодовує і виховує тільки рись-мати.

Малюки залежать від матері протягом перших двох років, поки не навчиться жити й полювати самостійно.

У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”. Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією. Сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин — від 400 до 430 особин у Карпатах, і до 100 особин на Поліссі.

Міндовкілля своїм наказом затвердило План дій щодо збереження рисі євразійської, який має на меті вжиття комплексу заходів, спрямованих на охорону та відновлення її популяції.