80% людей у всьому світі хочуть, щоб уряди їхніх країн вжили більше активних заходів для боротьби з кліматичною кризою

21/06/2024 : 15:49

Результати найбільшого в історії опитування громадської думки щодо проблем зміни клімату.

86% опитуваних хотіли б, щоб їхні країни відкинули геополітичні розбіжності й працювали над проблемою зміни клімату спільно.

За посилення кліматичних заходів виступає більшість жителів 20 найбільших країн світу, на частку яких припадає левова частка парникових газів: 66 % – у США, 67 – у Німеччині, 73 – у Китаї, 77 – у Південній Африці та Індії, 85 – у Бразилії та 93 – в Італії.

Крім того, в Австралії, Канаді, Франції, Німеччині та США жінок набагато більше хвилюють проблеми зміни клімату, ніж чоловіків.

72% опитуваних виступають за якнайшвидшу відмову від викопного палива. Лише 7% заявили, що їхня країна взагалі не повинна переходити на нові технології у сфері енергетики.

56% респондентів констатують, що регулярно задумуються про проблему зміни клімату.

69% опитаних заявили, що зміна клімату значною мірою впливає на прийняття людьми важливих рішень, наприклад, де жити або працювати.

Опитування проводилося ПРООН спільно з Оксфордським університетом і компанією GeoPol. У ньому взяли участь 73 тисячі людей з 77 країн.

Опитування англійською мовою доступне за посиланням https://peoplesclimate.vote/document/Peoples_Climate_Vote_Report_2024.pdf