Делегація Групи друзів України при ЮНЕСКО запевнила в повній підтримці України та її народу і виявила готовність до висвітлення впливу російської війни на довкілля України.
Така позиція була озвучена під час тристоронньої робочої зустрічі між представниками Міндовкілля, послами Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Ісландії та Канади при ЮНЕСКО («Група друзів України при ЮНЕСКО»), а також представниками Національної комісії у справах ЮНЕСКО.
Наскрізним питання обговорення стало вплив російської агресії на збереження довкілля та кліматичні зміни внаслідок вторгнення, а також питання висвітлення інформації та можливої підтримки в рамках мандату ЮНЕСКО, що може бути надана Групою друзів України в цій організації.
Перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький відзначив важливість проведення таких зустрічей, оскільки пряма та адресна комунікація сприяє швидкому розв’язанню проблемних питань та дозволяє повною мірою обговорити шляхи подальшої співпраці.
«Міндовкілля продовжує працювати та збирати інформацію про завдані збитки для притягнення країни-агресора до відповідальності, тому для нас є дуже важливою підтримка наших західних колег», – зазначив Олександр Краснолуцький.
У ході зустрічі також обговорено ситуацію в біосферному резерваті «Асканія-Нова», ситуацію на Каховському водосховищі, та фіксування збитків завданих агресією рф від забруднення ґрунтів, водних ресурсів, знищення російськими варварами біорізноманіття, природоохоронних територій лісів та майна а також відновлення деокупованих територіях.
Зі своєї сторони, делегація Групи друзів України при ЮНЕСКО наголосила на підтримці України та важливості широкого висвітлювати російських злочинів на території України, для того, щоб в усьому світі знали правду, а не ту брехню, яку десятиліттями поширювала російська пропаганда.
Проведення зустрічі стало можливим в рамках візиту Групи друзів України в ЮНЕСКО з метою прямого обговорення поточних питань з керівниками Секторів ЮНЕСКО.
Довідково: Група друзів України ЮНЕСКО була створена у 2016 році. На сьогодні до групи належать 12 країн: Австралія, Канада, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція та Великобританія. Метою Групи є підтримка України у її зусиллях щодо активного залучення ЮНЕСКО до питань, що стосуються забезпечення поваги до прав людини та основних свобод.