На цьому під час виступу на восьмому Діалозі з прав людини між Україною та ЄС наголосив заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Власенко.
Під час заходу учасники обговорили порушення міжнародних прав людини та гуманітарного права в контексті повномасштабного російського вторгнення. Особливу увагу було приділено впливу російсько-загарбницької війни на права українців на охорону здоров’я, працю, освіту, воду та санітарію, забезпечення житлом.
Під час обговорення акцентувалося на масових руйнуваннях, втратах і пошкодженнях інфраструктури, що безпосередньо впливає на забезпечення основних прав людини. Учасники заходу наголосили на важливості міжнародної підтримки для відновлення України.
“російська агресія призвела до значних, а іноді невідновних, руйнувань критичної інфраструктури централізованого водопостачання та водовідведення міст, а також гідротехнічних споруд, що мали протипаводкове призначення та використовувалися для боротьби зі шкідливою дією вод. Значно постраждала інфраструктура зрошення і дренажу. Відбувається забруднення морського середовища та знищення живих морських ресурсів”, – повідомив Сергій Власенко.
За його словами, війна вже призвела до пошкоджень близько 700 об’єктів водогосподарської інфраструктури.
На сьогодні зруйновано понад 800 км водопровідних мереж, частково пошкоджено або повністю зруйновано близько 70 насосних станцій, 23 очисних споруд та 244 км каналізаційних мереж.
Військова агресія рф загрожує водній безпеці України, створює нові глобальні ризики та порушує базові права людини. Приміром, через пошкодження гідротехнічних споруд на Оскільському водосховищі під ризиком опинилося водозабезпечення населених пунктів Донеччини.
Через руйнування гідроспоруд Україна вже втратила майже 812 млн. куб. метрів води. А збитки водним ресурсам оцінюються у 59 мільярдів гривень.