Під час окупації інспектори Південного округу Держекоінспекції, які залишилися в окупованому Херсоні, до останнього не покидали робочі місця.
“Наші люди прокрадалися на роботу дворами, провулками, намагалися врятувати техніку та інформацію. Це було дуже небезпечно, – по всьому місту блокпости та патрулі. Але у квітні 2022 року вони наткнулися на чужих людей – це були окупанти. Добре, що наші працівники залишилися живі”, – пригадує заступник керівника Південного округу ДЕІ Микола Власенко.
Тоді росіяни розташували своє так зване “міністерство екології” та “міністерство агропромислового комплексу” у приміщенні місцевої ДЕІ. Однак, усе, що вони встигли – замінити двері та замки й провести інвентаризацію українського майна.
“Після деокупації міста ми знайшли тут багато їхніх “документів”. Наприклад, наказ провести інвентаризацію після того, як хтось із їхніх “керівників” зрозумів, що робітники розкрадають усе, залишилося після української інспекції”, – додає Микола Власенко.
Коли окупанти покидали установу, забрали з собою все, що могли. Цікаво, що під час втечі з Херсону, державна символіка росії виявилася для них менш цінною, ніж засоби гігієни. росіяни залишили багато гербових печаток, але забрали з собою весь туалетний папір.
Працівники ДЕІ Південного округу підозрюють, що окупанти з міністерства «туалетів» могли консультувати російські війська з приводу екологічних наслідків підриву дамби Каховської ГЕС.