Щодня фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій досліджують воду за 10-15 хімічними та фізико-хімічними базовими показниками: хлориди, мінералізація, кольоровість, жорсткість, лужність; нафтопродукти, розчинений кисень тощо. Усе це дає розуміння процесів, що відбуваються у воді.
- За результатами проведених напередодні лабораторних досліджень, у воді річки Інгулець виявлені перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема в 1,2 раза нітритів, в 1,5 раза хлоридів і завислих речовин та в 1,8 раза заліза загального. Крім того, спостерігається зниження показника розчиненого кисню.
- У Дніпро-Бузькому лимані хімічний склад води у межах норми, не зафіксовано жодних відхилень.
- У річці Дніпро в межах міста Запоріжжя не зафіксовано змін хімічного складу води, а от за межами міста Херсон виявлено перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, зокрема в 1,6 раза завислих речовин та 1,8 раза заліза загального. Перевищень ГДК нафтопродуктів не виявлено. Розчинений кисень складає 5,8 мг/дм3, при нормі не менше 4,00 мг/дм3.
- У Чорному морі продовжують фіксувати тимчасове зниження солоності води.
Крім того, проби вод р. Південний Буг, р. Інгулець та донних відкладів Каховського водосховища вже направлені до Івано-Франківської лабораторії моніторингу вод Західного регіону для проведення досліджень на вміст важких металів, пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук. Результати очікуються найближчим часом.