Щоб обговорити екологічну ситуацію в області, а також проблеми та загрози, пов’язані з російською військовою агресією, перший заступник Міністра Руслан Гречаник зустрівся з головою Одеської ОВА Максимом Марченком, головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком та народним депутатом України Олексієм Леоновим
Одещина наразі не лише центр морської інфраструктури України, це понад тисяча річок, 15 лиманів, чимало промислових та сільськогосподарських підприємств. Це складний регіон з точки зору забезпечення водними ресурсами, ведення сільського господарства та транспортної інфраструктури.
Щоб обговорити екологічну ситуацію в області, а також проблеми та загрози, пов’язані з російською військовою агресією, перший заступник Міністра Руслан Гречаник зустрівся з головою Одеської ОВА Максимом Марченком, головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком та народним депутатом України Олексієм Леоновим.
Вони поспілкувалися про можливості для покращення стану придунайських водойм, а також стану захисних дамб на українській частині р. Дунай.
“Маємо об’єднати зусилля Міндовкілля та місцевої влади для залучення грантових коштів на реалізацію важливих проєктів з відновлення та збереження довкілля Одеської області”, – наголосив Руслан Гречаник.
Також йшлося про розвиток природних парків та заповідників Одещини задля збереження унікальних природних територій шляхом їх заповідання.
Під час візиту до Українського наукового центру екології моря, перший заступник Міністра зустрівся з колективом, щоб обговорити проблемні питання розвитку центру.
На сьогодні УкрНЦЕМ – єдина в Україні установа, де проводять моніторинг стану морського середовища, вивчають та прогнозують зміни морських екосистем внаслідок природних та антропогенних впливів.
“Військова агресія росії внесла свої корективи у роботу УкрНЦЕМ. Наразі науковцям центру складно, а подекуди просто небезпечно проводити дослідження Чорного та Азовського морів. Попри це, ми вже сьогодні маємо скоригувати наукові плани центру з урахуванням нових викликів та осучаснювати установу. Тут нам допоможе залучення коштів місцевої влади та міжнародних проєктів. Це дозволить перетворити центр моря у міжнародний хаб морських наукових досліджень для взаємодії з іншими Чорноморськими країнами”, – зауважив Руслан Гречаник.
Перший заступник Міністра разом із заступником голови Держводагентства Ігорем Гопчаком оглянув сучасну Лабораторію моніторингу вод Південного регіону. Вона є однією з 4-х сучасних лабораторій України, де якість води у річках досліджують за європейськими стандартами.
Поки що проби води тут досліджують за 53 показниками. Їх відбирають у 130 пунктах моніторингу з річок Південний Буг, Дністер, Причорномор’я та нижнього Дунаю.
Лабораторія оснащена сучасним обладнанням. Унікальний для України газовий хроматограф Leco Pegasus TOF-MS після завершення усіх технічних процедур та акредитації лабораторії за стандартами ISO 17025 дозволить проводити скринінг забруднюючих речовин водойм.
“Україні як кандидату у члени ЄС потрібно активізувати впровадження Водної Рамкової Директиви. Для цього вже до кінця року має бути завершено доукомплектування лабораторії сучасними приладами для вимірювань важких металів та інших видів забруднення, і влаштування витяжної системи. Ключовим для розвитку лабораторії стане акредитація згідно з ISO 17025”, – повідомив перший заступник Міністра Руслан Гречаник.