Виховання у дітей змалечку любові, поваги, бережливого ставлення до довкілля у майбутньому відіграє важливу роль у збереженні Планети. Адже без розуміння того, як відбуваються всі процеси у природі та як людина на них впливає, неможливо сформувати у суспільстві дбайливе ставлення до довкілля.
У ЮНЕСКО екологічне виховання визнане одним із найважливіших пріоритетів. Розуміючи це, Міндовкілля постійно приділяє значну увагу залученню молоді до екологічних проєктів.
Що ми робимо?
- Наші національні парки та заповідники є важливими осередками екологічної освіти – конкурси, майстер-класи, відбувається постійна залученість школярів до усіх досліджень, наукових експедицій та різних проєктів.
- Через наші пізнавальні рубрики ми розповідаємо про важливість ощадливого використання води, енергії та відмову від пластикових виробів тощо;
- До екологічних свят для школярів, студентів та освітян проводяться різні конкурси та акції;
- А у День лісу чи День довкілля завжди проходять заходи із залученням великої кількості молоді з усієї України – ми разом висаджуємо дерева, прибираємо у зонах відпочинку чи біля свого будинку.
Ми розуміємо, що відповідальне ставлення дітей до природи потрібно формувати ще з народження.
Всесвітній день екологічної освіти відзначається щороку 26 січня та бере свій початок з 1972 року з Декларації Конференції ООН з навколишнього середовища, яка окреслила необхідність критеріїв і загальних принципів, щоб запропонувати людям світу натхнення та вказівки для збереження та покращення навколишнього середовища.