Уряд України спільно із Стокгольмським інститутом навколишнього середовища та Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку запускають новий проєкт міжнародної технічної допомоги – GA GUAM.
Він надаватиме експертну підтримку Україні у питаннях:
- виконання зобов’язань за Паризькою угодою щодо зміни клімату;
- подальшої інтеграції в Європейський Союз;
- синхронізації національної політики з цілями Європейської Зеленого курсу.
Нагадаємо, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець неодноразово наголошував, що незважаючи на російську агресію, Україна готова слідувати Європейським Зеленим курсом вже зараз. Більш того, на вищому політичному рівні є чітке розуміння – відбудова країни має бути виключно “зеленою”.
За словами заступника Міністра з питань європейської інтеграції Євгенія Федоренка, більшість положень Європейського Зеленого Курсу мають стати підґрунтям майбутньої зеленої відбудови України в усіх секторах економіки.
“Це вкотре продемонструє європейський вектор руху нашої країни. Крім того, план дій зеленого переходу дозволить мобілізувати інвестиції для побудови стійкої економіки, а українські підприємства отримають можливості для розширення та інновацій”, – зазначив заступник Міністра.
«Зелений порядок денний» охоплюватиме такі напрямки політики, як: запобігання та адаптація до зміни клімату, енергоефективність, будівництво та реконструкція, розумна мобільність, кругова економіка, прагнення до нульового забруднення, продовольча система та збереження екосистем.
Проєкт працюватиме три роки – до березня 2026-го. На першому етапі експерти здійснять комплексну оцінку зеленого переходу в Україні. На її основі буде розроблено Дорожню карту щодо досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року або так званий план дій зеленого переходу.
Проєкт регіональний та надаватиме допомогу не лише Україні, але й Вірменії, Грузії та Молдові.
Загальний бюджет проєкту: 60 млн шведських крон. Фінансування здійснює Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку. Національним партнером з реалізації проєкту в Україні є ВГО «Жива планета».
“Ще рік тому ми лише розпочинали перемовини щодо можливості надання Україні такої технічної допомоги. Вдячний партнерам за те, що сьогодні ми можемо почати реалізовувати цей проєкт, який наблизить нашу країну до ЄС та зеленого відновлення”, – наголосив Євгеній Федоренко.