Відповідний процес був ініційований за дорученням Прем’єр-міністра України ще наприкінці минулого року. Міндовкіллям вже розпочало відповідну роботу та провело низку нарад і погоджувальних зустрічей.
Цій території планується надати статус парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Він присвоюється найбільш визначним та цінним зразкам паркового будівництва з метою їх охорони, а також використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях. Для прикладу, саме такий статус мають парк «Феофанія» в Києві, Черкаський міський парк «Сосновий бір», Стрийський парк у Львові тощо.
Туристи, як і раніше, зможуть відвідувати Межигір’я без обмежень. Але парк стане природоохоронною територією з всіма впорядкованими майновими питаннями, визначенням того, хто управлятиме парком та доглядатиме за ним.
«Щоб надати юридичний статус парку, потрібно пройти відповідну процедуру. Крім того, на сьогодні деякі споруди на території Межигір’я, навіть, не внесені до реєстру речових прав. Потрібно вирішити земельні питання. Наразі розглядаємо декілька варіантів, яким чином будемо рухатися далі», – прокоментував заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
Міндовкілля на доручення Уряду вже провело спільну узгоджувальну нараду із представниками Мінрегіону, Мін’юсту, Фонду державного майна, Держгеокадастру, Держгеонадр, АРМА, Київської облдержадміністрацієї, НАБУ та ГО «НПУ Межигір’я», за результатами якої напрацьовано спільну дорожню карту.