Нагадаємо, що робота над кадастром стартувала ще у 2021 році, але збройна агресія рф призупинила її. На сьогодні Міндовкілля відновило роботу над вдосконаленням кадастру, який стане частиною модуля Е-довкілля на ЕкоСистемі.
На минулому тижні ми провели навчання щодо роботи у кадастрі для представників установ природно-заповідного фонду. Такі ж тренінги пройдуть і для представників ОВА. По завершенню навчання вони отримають доступ для внесення відомостей до цієї системи.
“Наша мета – створити ефективну систему, що сприятиме науковим дослідженням, еколого-освітній та рекреаційній діяльності в інтересах сталого розвитку. Система кадастру ПЗФ – це ключовий інструмент, який не лише надасть доступ до актуальних кадастрових даних, але й сприятиме дотриманню природоохоронного законодавства та державного контролю за використанням та охороною територій природно-заповідного фонду”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
Система кадастру ПЗФ стане ключовою системою відомостей про наші унікальні території та природні об’єкти. Кадастр ПЗФ міститиме важливі дані, такі як характеристики територій, охоронні зони, біорізноманіття, рекреаційна інфраструктура та інше.
Також за словами директора Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуарда Арустамяна, у системі додатково буде розміщена інформація щодо територій Смарагдової мережі та водно-болотних угідь міжнародного значення. Все це буде постійно доповнюватися, оновлюватись та уточнюватись. Тому Міндовкілля продовжує співпрацю з Держгеокадастром для удосконалення цієї системи.