Під час першого засідання керівного комітету програми ЄС «EU4Environment – Водні ресурси та екологічні дані» перший заступник Міністра Руслан Гречаник висловив бачення щодо концептуальних напрямків роботи проєкту в Україні.
За його словами, Міндовкілля очікує від проєкту:
- підтримку у завершенні процесу гармонізації українського водного законодавства з європейським;
- завершення роботи над планом управління річковим басейном Дніпра;
- експертної підтримки у продовженні роботи над планами управління для 5 річкових басейнів України;
- проведення скринінгу забруднюючих речовин для басейнів річок Приазов’я, Причорномор’я, Вісли, Дунаю та Південного Бугу;
- розвитку екологічних відкритих даних. Зокрема, це стосується таких інформаційних систем, як геопортал «Водні ресурси України» і «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України»;
- допомоги в отриманні міжнародної технічної допомоги на відновлення довкілля, яке сьогодні нищать російські війська;
- впровадження проєктів із ревіталізації малих річок.
Руслан Гречаник подякував міжнародним партнерам, що попри військову агресію росії на території України, вони продовжують підтримувати довкіллєві проєкти.
Європейські партнери, у свою чергу зауважили, що розраховують на продуктивну роботу та виконання головних цілей проєкту на території України зі зміцнення управління водними ресурсами та екологічними даними на користь довкілля та добробуту громадян.
Довідково. 9 лютого ЄС запустив нову регіональну програму «EU4Environment – Водні ресурси та екологічні дані». Ініціатива працює в Україні, Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова.
Програма базується на досягненнях попередніх проєктів ЄС EUWI+ та ENI SEIS II East. Проєкт EUWI+ допоміг країнам у впровадженні практик ЄС у сфері управління водними ресурсами. А ENI SEIS II East надав підтримку у підготовці екологічних даних, показників та звітів щодо біорізноманіття, водних і земельних ресурсів, відходів та стану повітря.