Нагадаємо, Міндовкілля розпочало цикл тренінгів, які охоплять усі області, щодо практичного застосування норм ЗУ «Про управління відходами». Черкащина стала першою серед регіонів. Окрему зустріч провели для медиків області, щоб обговорити усі проблемні питання щодо утилізації медичних відходів. Учасниками заходу стали понад 60 осіб, відповідальних за цей напрямок у своїх закладах.
Зустріч вийшла дуже продуктивною. Реформа вводить нові правила поводження з медичними відходами, і зрозуміло, що виникає чимало запитань. Найбільше – щодо планів управління відходами, які вже скоро доведеться розробляти медзакладам. Тому на тренінгу розглянули практичні механізми розроблення планів управління відходами медустанов.
Учасники порушили багато вузькоспеціалізованих питань, які стосуються автоклавування, стерилізації та інших протиінфекційних заходів;
закупівлі контейнерів для зберігання гострих відходів. Директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович та представник Центру громадського здоров’я МОЗ Роман Колесник дали відповіді на всі питання і запропонували конкретні рішення для врегулювання проблемних ситуацій.
Окремо говорили про роботу медзакладів з підприємствами, які здійснюють оброблення небезпечних відходів. Нагадаємо, з 9 січня почали діяти нові вимоги до компаній, якій працюють у цій галузі. Щоб отримати ліцензії, здобувачі мають пройти перевірку відповідності матеріально-технічної бази.
За словами Євгенії Попович, на сьогодні в Україні працює 12 компаній, які мають ліцензії на управління небезпечними відходами. Шість з них працюють безпосередньо з медичними відходами. Їх загальна потужність 12000 т на рік.
Також на численні прохання медиків, вирішено найближчим часом організувати навчальні курси для відповідальних осіб щодо поводження з відходами медзакладів.
Захід проведено за сприяння ПРООН та фінансової підтримки SIDA.