На цьому наголосила заступниця Міністра Вікторія Киреєва під час тематичних слухань у Комітеті Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, організованих за ініціативи голови комітету Олега Бондаренка та МБО “Екологія-Право-Людина”, ГО “SaveDnipro”.
За її словами, прийняття законопроєкту №6004-д у другому читанні – стане лише початок реформи зменшення та контролю промислового забруднення в Україні за новими європейськими стандартами. Наступний етап – впровадження найкращих доступних технологій та методів управління, над перекладом яких вже працює Міндовкілля.
“Найбільші підприємства, на які мав би поширюватися закон, – ММК ім. Ілліча, Азовсталь, Авдіївський коксохім – вже знищені внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Залишилася невелика кількість підприємств, які підпадатимуть під нове регулювання. Тож сьогодні ми розглядаємо реформу – не в контексті зміни існуючого, а в контексті відбудови нашої промисловості за сучасними технологіями”, – зазначила Вікторія Киреєва.
Крім того, за її словами, реалізація реформи впливатиме на досягнення кліматичних цілей України. Адже впровадження найкращих доступних технологій та методів управління в 10 разів зменшить викиди парникових газів від роботи підприємств.
“Інший фактор, яким маємо враховувати, – це виконання взятих на себе зобов’язань для отримання фінансової підтримки від ЄС в рамках Ukraine Facility. Прийняття закону є одним із індикаторів, досягнути якого маємо в третьому кварталі цього року”, – наголосила Вікторія Киреєва.
Проведення реформи і перехід на найкращі доступні технології та методи управління також відкриє двері для залучення інвестицій в повоєнне відновлення України. Адже однією з умов, за якої міжнародні партнери готові інвестувати в українські проєкти, є досягнення екологічних стандартів.