Під час робочого візиту до Праги Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець обговорив із Міністеркою охорони навколишнього середовища Чеської Республіки Анною Губачковою подальші напрямки співпраці між міністерствами.
«Перед Україною стоїть серйозний виклик – попри війну швидко адаптувати національне законодавство до європейського, аби нарешті стати повноправним членом Євросоюзу. У довкіллєвому секторі нам потрібно за короткі терміни трансформувати екологічну політику та імплементувати Директиви ЄС не лише на папері, але втілити їх у життя», – відзначив Руслан Стрілець.
Під час зустрічі сторони домовилися про направлення українських фахівців до Чехії для вивчення практичного досвіду країни:
- з імплементації Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди. Нам важливо не з інтернет ресурсів чи довідок, а на практиці знати як працює інтегрований екологічний дозвіл у Чехії. Бо у себе маємо прийняти не закон заради закону, а впровадити дієву конструкцію, яка вже довела свою ефективність у країнах ЄС.
- як організована робота екологічної інспекції у Чехії, щоб розуміти як якісно перезавантажити власну.
- як країна пройшла всі етапи відмови від одноразового пластику та імплементувала відповідну Директиву ЄС 2019 року (2019/904). Ще у червні минулого року Україна обмежила використання пластикових пакетів на своїй території. Сьогодні Президент України Володимир Зеленський наголошує на важливості подальшого слідування європейським тенденціям та продовження боротьби із пластиковою навалою так, як це зробили країни ЄС. Тож досвід Чехії для нас неоціненний.
Крім того, чеські колеги готові допомогти Україні у аналізі проблематики водних ресурсів з огляду на наслідки від російської агресії та проаналізувати українське законодавство для приведення його у відповідність до стандартів ЄС.
Також сторони обговорили питання співпраці в рамках майбутнього COP27.