Відбулася онлайн-зустріч з групою міжнародних експертів та представниками українських міністерств, під час якої обговорювалися питання плану з реалізації Екологічного договору. На заході були присутні експерти Європейського інституту миру: С’юзан Гентз, Габріель Талоне, Прісцилла Хейнер та Аліна Джосефсон, а також представники Міністерства економіки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерство енергетики України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство оборони України, Генеральної прокуратури України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Держгеокадастру та представники Держатомрегулювання.
Метою зустрічі було обговорення коментарів та рекомендацій Міжнародної робочої групи високого рівня до плану реалізації Екологічного договору.
“Ми вдячні за підтримку нашим міжнародним партнерам. Цей план також опрацювала громадськість, і їхні коментарі є надзвичайно цінними для нас. Ми врахуємо всі пропозиції, щоб створити всеохоплюючий план, який стане важливим документом у сфері захисту довкілля”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
За його словами, майже всі міністерства України підтримали рекомендації та коментарі Міжнародної робочої групи до плану реалізації Екологічного договору. Зокрема, учасники зосереджували увагу на рекомендаціях Екологічного договору щодо:
- ядерної безпеки;
- гуманітарного розмінування;
- стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля.
Міндовкілля спільно з громадськістю опрацює всі коментарі, зауваження, а також пропозиції та направить оновлений план з реалізації Екологічного договору усім членам Міжнародної робочої групи та експертам. Далі його мають погодити профільні міністерства, після чого його направлять на розгляд Уряду.
Нагадаємо, Екологічний договір – це 50 рекомендацій для України та світової спільноти, які втілюють уніфікований підхід до оцінки впливу російської війни в Україні на довкілля, визначають підходи до компенсації за заподіяну шкоду, а також пропозиції щодо «зеленого» відновлення. Документ напрацьований Міжнародною робочою групою високого рівня щодо екологічних наслідків війни під головуванням керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та Маргот Вальстрем, колишньої міністерки закордонних справ Швеції. Робоча група створила цей системний документ у тісній кооперації з українськими органами влади та неурядовими організаціями.