Це свято проходить під гаслом: «Збережемо Дунай – збережемо життя!»
29 червня Україна, поряд з іншими країнами Дунайського регіону, відзначає День Дунаю. Цей день покли каний звернути увагу на величну річку, другу за довжиною в Європі, яка відіграє життєво важливу роль для мільйонів людей. Проте сьогодні ця водна артерія потребує нашого захисту!
Зараз перед річкою стоять чималі проблеми, на які суспільство має звернути увагу, зокрема зміна клімату, яка загрожує унікальній екосистемі Дунаю. За прогнозами експертів, температура повітря в дельті Дунаю підвищиться на 1-1,5°C, що призведе до частіших хвиль спеки та більш м’яких зим. Температура води підвищиться на 2°C, що суттєво вплине на запаси риби через ріст водоростей та зниження рівня кисню у воді.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у рамках Міжнародної комісії з захисту річки Дунай (ICPDR) спільно з 13 країнами розробляє заходи для захисту річки Дунай. Серед них:
● План управління річковим басейном Дунаю.
● План управління ризиками затоплення у басейні Дунаю.
● У 2019 році Україна долучилися до спільних досліджень Дунаю. Результати показали, що кількість мікропластику у Дунаї на території України менша ніж у Будапешті та Братиславі.
● Основний законодавчий акт ЄС, що регулює управління водними ресурсами, — Водна рамкова директива, вимагає безперервності для всіх річкових водних об’єктів ЄС, оскільки це необхідно для підтримки досягнення “доброго” екологічного стану, але не вимагає обов’язково повної відсутності бар’єрів. Україна імплементує Водну Рамкову Директиву ЄС.
Збереження Дунаю — це спільна відповідальність усіх.