У міністерській декларації, яка є результатом триденної роботи IX Конференції «Навколишнє середовище для Європи», європейські країни:
- офіційно засудили російські злочини проти українського довкілля та причетність білорусі до цього.Європейська економічна комісія ООН була створена одразу після Другої світової війни, щоб допомогти спустошеній Європі відновитися та побудувати своє майбутнє на основі миру та взаємної співпраці. Через 75 років росія зруйнувала ці прагнення.
- закріпили подальшу підтримку та допомогу у повоєнному відновленні України. Йдеться як про допомогу в оцінці збитків для України та інших європейських країн, так і у сталому розвитку нашої держави під час подолання наслідків війни.
- визначили головні ідеї розвитку сфери довкілля на наступні 5 років.
“Сьогодні на конференції ООН “Довкілля для Європи” підписали декларацію міністрів. Це дороговказ у довкіллєвій сфері Європи на наступні 5 років. Країни-учасниці не просто засудили російську агресію, а й запевнили у подальшій підтримці України. Йдеться як про допомогу в оцінці збитків для України та інших європейських країн, так і допомогу для сталого розвитку нашої держави під час подолання наслідків війни”, – наголосив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, Європа визнає, що російські ракети й танки не просто нищать українську землю – вони намагаються перекреслити надбання цивілізованого світу в екологічній сфері. А ще – відкинути людство на багато років назад у його розвитку.
“Дякую всім підписантам за рішучу позицію! Я дякую Кіпру за те, що на його теренах відбувається ця важлива подія. Ми запрошуємо весь світ до рішучої відсічі злу. Україна вже багато досягла в сфері аналізу наслідків впливу російської агресії на природу. Ми готові ділитися нашими напрацюваннями. Добро переможе зло. Україна переможе росію, і разом з нами росію переможе весь цивілізований світ”, – відзначив Руслан Стрілець.
Нагадуємо, що 5 – 7 жовтня у м. Нікосія, на Кіпрі проходила IX Конференція міністрів «Навколишнє середовище для Європи». Остання така конференція проводилася 19 років тому в Україні. Тоді були прийнята низка важливих міжнародних документів, які виконуються та дотримуються міжнародною спільнотою і досі.