Система державного екологічного контролю європейського зразка: чому це необхідно для збору доказів злочинів проти довкілля

31/07/2024 : 11:54

29 липня у Черкасах під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і Державної екологічної інспекції України відбулася презентація реформи системи державного екологічного контролю, яка зокрема удосконалить документування збитків довкіллю від війни.

Участь у заході взяли ключові стейкхолдери у сфері оцінки шкоди довкіллю: заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, заступниця голови Комітету Олена Криворучкіна та інші народні депутати, представники Черкаської ОВА, в.о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович, представники терорганів ДЕІ, Держводагентства.

Учасники обговорили поточний стан законодавства у сфері фіксації екологічних збитків та реформу системи державного екологічного контролю України.

«Вступ України до Європейського Союзу знаменує собою не лише нові можливості, а й відповідність європейським стандартам у всіх сферах, включаючи захист довкілля. Одним із важливих кроків на цьому шляху є реформа системи держеконтролю, яка має відповідати директивам та рекомендаціям Європейського Союзу. Реформа стане повним перезавантаженням Держекоінспекції — відбудеться зміна парадигми, яка передбачає перехід від карального органу до органу, що запобігає погіршенню стану довкілля. А поєднання функцій держекоконтролю в одному органі зменшить тиску на бізнес. Для збору доказів злочинів проти довкілля Україні потрібен інститут екологічного контролю європейського зразка, тому ми зараз активно працюємо над тим, щоб це так і сталося», — зазначила Олена Крамаренко.

У межах заходу експерти UNDP також провели для фахівців ДЕІ серію тренінгів з комунікаційної підтримки та забезпечення гендерної рівності, що мало на меті покращити медіаактивність та покращити комунікаційну роботу у сфері держекоконтролю.

Висловлюємо подяку за проведення заходів Програмі розвитку ООН (UNDP) в Україні у рамках фінансованого Урядом Швеції проєкту з оцінки завданої війною шкоди довкілля.