Змінюємо філософію менеджменту природно-заповідної справи – сфера продовжує підтримувати рекорди надходжень від рекреаційної діяльності — за шість місяців 2024 року вони становлять 12,4 млн грн. Це на 10% більше, ніж у аналогічному періоді 2023 року.
Нову еколого-пізнавальну стежку у нацпарку «Подільські Товтри», відкриту цього року, відвідали уже 17 тисяч людей.
Екостежка «Водно-болотне угіддя «Бакотська затока» це 500 м дерев’яна підвісна доріжка з двома оглядовими майданчиками. Стежка паспортизована та повністю промаркована, проходить в околицях ВБУ міжнародного значення «Бакотська затока». На ній передбачено 5 зупинок, які промарковані інформаційними стендами та інтерактивами. Для зручності відвідувачів впроваджена система аудіогідів. Відсканувавши QR-код на табличках — відвідувачі можуть здійснити самостійну екскурсію.Також, у нацпарку «Подільські Товтри» створені усі умови для відвідувачів з порушенням зору — на рекреаційній ділянці «Давня Бакота» є спеціальний маршрут, де на всі вказівники та стенди інформація нанесена шрифтом Брайля.
Надходження за відвідування до спецфонду парку «Подільські Товтри» уже склали понад 1 млн. 300 тис. гривень.
Це яскравий приклад, як нові туристичні магніти у поєднанні з краєвидами створюють якісний туристичний продукт, який набирає попиту в подорожуючих, які не лише милуються, а й досліджують природу заповідного краю.
Міністр Руслан Стрілець постійно наголошує, що заповідні установи мають стати самодостатніми осередками збереження природної спадщини та розвитку туристичного потенціалу України і перші показники свідчать, що ми на правильному шляху.