Світлана Гринчук: Україна формує комплексну інфраструктуру для реалізації кліматичної політики

21/11/2024 : 16:37

Війна суттєво сповільнює зусилля у протидії зміні клімату, відтак Україна стоїть перед подвійним викликом – усуває наслідки агресії рф та будує нову кліматичну політику. На полях СОР29 у Баку Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук презентувала міжнародним партнерам та медіа основні напрямки кліматичної політики України, досягнення та найближчі плани.  

“За останні 30 років середня температура в нашій країні зросла на 1,2°C. Це впливає на всі сфери нашого життя – від сільського господарства до водопостачання та ставить під загрозу продовольчу безпеку. Вибухи, пожежі, пошкоджені нафтопереробні заводи та хімічні підприємства, знищена інфраструктура посилюють кліматичну кризу – за майже три роки війни маємо близько 180 млн тонн додаткових викидів СО2-екв. Попри все ми продовжуємо відновлювати екосистеми, а ще формуємо інфраструктуру для реалізації кліматичної політики”,наголосила Світлана Гринчук.  

Серед ключового, Міністр зазначила:

  • в Україні вже ухвалено рамковий кліматичний закон, який наближає нас до ЄС та до виконання міжнародних зобов’язань;
  • ми вже працюємо над довгостроковою стратегією низьковуглецевого розвитку. Цей документ про розвиток відновлюваних джерел енергії, підвищення енергоефективності, секторальні політики та заходи з декарбонізації, формування ринку «зелених» фінансів тощо;
  • працюємо над запуском системи торгівлі квотами на викиди та реформуванням оподаткування викидів двоокису вуглецю;
  • переглядаємо Національно визначений внесок України до Паризької угоди, щоб представити його міжнародній спільноті вчасно.

“Так, ми стоїмо перед викликами, які вимагають рішучих дій, нових підходів й колективних зусиль. Адже наша кліматична політика – це не лише про міжнародні зобов’язання, але й відбудову, європейську інтеграцію та міжнародну співпрацю. Тож рухаємося далі впевненими кроками”, – зазначила Світлана Гринчук.