Поточний стан імплементації права ЄС та підготовка до двосторонніх зустрічей в рамках офіційного скринінгу: Україна та ЄС провели 10-те засідання Кластера 3 

04/12/2024 : 15:21

У режимі відеоконференції Київ – Брюссель відбулося 10-те засідання Кластера 3 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС. Це перше засідання Кластера після офіційного оголошення початку переговорів про вступ України до ЄС 25 червня 2024 року.

У рамках зустрічі представники Міндовкілля обговорили з європейськими колегами поточний стан імплементації законодавства ЄС у довкіллєвій сфері.

Зокрема, як відзначила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук, попри усі виклики Україна продовжує реформувати своє екологічне законодавство відповідно до права ЄС.

“Лише у поточному році Україна прийняла два ключові закони у сфері довкілля та клімату – про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення, а також Кліматичний закон, який визначив нашу мету –  досягти кліматичної нейтральності до 2050 року. Це повністю відповідає цілям Європейського Союзу”, – розповіла Ольга Юхимчук. 

Кліматичній політиці України була приділена особлива увага у рамках засідання. Йшлося не лише про подальше впровадження  рамкового кліматичного закону, але й про оновлення Національного плану енергетики та клімату, підготовку плану заходів впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, а також відновлення обов’язкової системи моніторингу, звітності та верифікацій викидів парникових газів.

В рамках кліматичного блоку також обговорили виконання Паризької угоди: розроблення Довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку, підготовку наступного Національно визначеного внеску, дворічного звіту з прозорості відповідно до Паризької угоди. Також обговорили питання ратифікації Кігалійської  поправки до Монреальського протоколу.

Крім того, серед питань порядку денного –  наближення горизонтального законодавства України до права ЄС, збитки, завдані довкіллю України внаслідок повномасштабного вторгнення рф,  управління водними ресурсами та відходами, якість повітря, охорона природи, промислове забруднення, хімічна безпека, фінансові ресурси тощо.

Як відзначила Ольга Юхимчук, Україна продовжує активно працювати над реформами з метою гармонізації національного законодавства у зазначених сферах, а також над реалізацією рекомендацій Європейської Комісії, викладених у цьогорічному Звіті щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024.

Європейські партнери представили огляд останніх нововведень у законодавстві ЄС. Окремо обговорили питання підготовки України до участі у двосторонній  зустрічі з Єврокомісією в рамках офіційного скринінгу законодавства у сфері довкілля та зміни клімату, яке заплановане на червень 2025 року.