Енергетика та клімат: Україна швидко рухається до європейських стандартів

18/12/2024 : 15:34

Відбулася робоча зустріч щодо Національного плану з енергетики та клімату. Участь у заході взяли представники уряду, міжнародних організацій, експерти, громадськість та бізнес.

Національний план з енергетики та клімату на період до 2030 року – стратегічний документ, спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України. Його було ухвалено 25 червня цього року, а вже в березні 2025 відбудеться важливий етап – перше звітування про прогрес. Підготовка до звіту і стала основною темою зустрічі.

НПЕК об’єднує цілі та заходи всіх стратегій, що стосуються різних секторів економіки, насамперед енергетики та клімату, і показує, якими вони повинні бути у 2030 році. За словами заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів  Вікторії Киреєвої, заходи, які передбачає План, допоможуть Україні посилити її  енергетичну безпеку, сприятимуть сталому розвитку та наближають до європейських стандартів у сфері енергетики та клімату. 

“Особливість цього стратегічного документа в тому, що він гармонійно поєднує кліматичні цілі з потребами економіки й закладає основи сталого розвитку. Нацплан з енергетики та клімату дозволяє не лише адаптувати економіку до нових реалій, а й зберегти унікальні екосистеми України, забезпечуючи розумне використання природних ресурсів. Це фундамент для екологічного відновлення країни в рамках її європейської інтеграції”, – говорить Вікторія Киреєва.

Реалізація НПЕК вимагає системного підходу й охоплює інші стратегічні документи, зокрема оновлені національно визначені внески та Довгострокову стратегію низьковуглецевого розвитку. Робочі зустрічі дозволяють скоординувати роботу всіх учасників процесу як в Україні, так і з європейськими партнерами, та оцінити проміжні результати. Підготовка національного інтегрованого звіту є важливою частиною процесу реалізації НПЕК. Вже зараз очевидно, що Україна рухається надзвичайно швидко, і це буде чіткий сигнал для міжнародних партнерів та інвесторів в контексті повоєнного відновлення.