Інформація УкрНЦЕМ щодо розповсюдження нафтопродуктів у Чорному морі після аварії російських танкерів 15 грудня 2024 року

06/01/2025 : 14:49

▪️Інформуємо, що супутниковий моніторинг Sentinel-1, проведений 4 січня 2025 року, зафіксував забруднення у вигляді плям нафтопродуктів площею близько 2 км² поблизу Феодосії та 0,25 км² біля мису Такіль. Також було виявлено ймовірні сліди забруднення між Партенітом та Судаком.

▪️5 січня 2025 року: супутникові знімки підтвердили значне поширення мазуту вздовж південного узбережжя Криму. Поблизу м. Севастополь та м. Кача було зафіксовано мазутні плями довжиною до 15 км, загальна площа забрудненої акваторії становила близько 1000 км²

🟥За цей період ЗМІ повідомили про виявлення забруднених птахів у районах Ласпі, Балаклавської бухти м. Севастополь, Євпаторії, Коктебеля, Алушти та Гурзуфа.

🟥За інформацією ЗМІ відомо, що станом на 5 січня 2025 року внаслідок забруднення загинув 61 дельфін.

▪️Також, забруднення регулярно спостерігалося на кавказькому узбережжі, від мису Панагія до Анапи. У цих районах зафіксовано викиди мазуту, які можуть бути пов’язані як з аварією танкерів, так і з перерозподілом раніше вивільненого мазуту.

▪️Основне забруднення узбережжя та морських вод наразі спричинене перерозподілом мазуту, який потрапив у воду під час аварії, під впливом течій та вітру. Значна кількість мазуту досягла південного та південно-західного узбережжя Криму, створюючи серйозну загрозу для екосистеми регіону.

▪️Для контролю поширення забруднення проводяться регулярний моніторинг супутникових знімків, аналіз отриманих даних та оцінка ситуації за повідомленнями медіа.

ℹ️Міндовкілля надалі інформуватимемо щодо поширення забруднення, яке сталося внаслідок аварії російських танкерів “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239” у районі Керченської протоки під час штормових умов 15 грудня 2024 року.