Євроінтеграція та притягнення рф до відповідальності за злочини проти довкілля

25/02/2025 : 11:22

Про це йшлося під час зустрічей Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук з Єврокомісарами на полях спільного засідання Уряду України та Європейської Комісії. 

З  Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, водної стійкості і конкурентної циркулярної економіки Єссікою Русволл Світлана Гринчук обговорила поглиблення співпраці щодо якості води та безпеки водопостачання.

«В рамках євроінтеграційних процесів Україна схвалила 9 Планів управління річковими басейнами, які враховують воєнні реалії та потребують прискорення реалізації. Затверджено Державну програму водозабезпечення прифронтових регіонів України. У 2025 році плануємо будівництво та реконструкцію водогонів для забезпечення водою населення південних та східних областей України», – зазначила Світлана Гринчук.

З Вопке Хукстрою, Єврокомісаром з питань клімату, вуглецево-нейтрального та чистого зростання, Світлана Гринчук обговорила напрацювання України щодо поновлення звітності системи МЗВ та схвалену минулого тижня дорожню карту щодо СТВ. Окремо йшлося про подальшу координацію та інтенсивну роботу Міндовкілля по підготовці до червневих скринінгових сесій за розділом 27 (Довкілля).

«Це комплексний та найбільший розділ у рамках процесу вступу до ЄС, враховуючи його міжсекторальний характер та кількість актів. Розповіла також про статус підготовки НВВ 3.0 за Паризькою угодою», – повідомила Світлана Гринчук.

Із Єврокомісаром з питань рибальства та океанів Костасом Кадісом очільниця Міндовкілля обговорила порушення рф морського права, що призвело до значного розливу мазуту  в Чорному морі внаслідок аварії російських річкових танкерів.

«Опрацьовували питання притягнення рф до відповідальності за забруднення Чорного моря, адже ця аварія не випадковість, а чергове свідчення ставлення агресора до природи. Разом будемо сприяти запровадженню додаткових механізмів для притягнення рф до відповідальності за злочини проти довкілля», – зауважила Світлана Гринчук.

Також Світлана Гринчук та Єврокомісари обговорили імплементацію пункту 8 Формули миру Президента Володимира Зеленського щодо екологічної безпеки, а саме наступних кроків щодо Екологічного договору для України та розробку законопроєкту щодо зеленого відновлення.  

Міністр подякувала Єврокомісарам за постійну підтримку України в боротьбі з російською агресією та на шляху до ЄС. «Україна та ЄС планують своє спільне зелене майбутнє і це стане основою повоєнного відновлення України», – акцентувала Світлана Гринчук.