
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з Віцепрезидентом ЄБРР Маттео Патроне. Вони обговорили перспективи партнерства у сфері розвитку водної інфраструктури, оцифрування геологічних даних, управління відходами та розвитку Чорнобильської зони відчуження.
Світлана Гринчук розповіла пану Маттео про один з довкіллєвих пріоритетів Уряду – водозабезпечення та розвиток гідротехнічної інфраструктури. Проблема водних ресурсів стосується не тільки фронтових областей, а й всієї України. На впровадження ПУРБів та реалізацію програми водозабезпечення прифронтових територій Україна потребує понад 9 млрд євро інвестицій.
«На сьогодні продовжуємо реформу водної сфери відповідно до європейських стандартів. На зустрічі обговорили низку проєктів з будівництва та реконструкції гідротехнічної інфраструктури, де можлива підтримка ЄБРР. Ключове питання сьогодні – їх фінансування. Домовилися з представниками ЄБРР організувати окремо зустріч на технічному рівні», – зазначила Світлана Гринчук.
Міністр повідомила, що сьогодні міжнародні партнери звертають особливу увагу на відновлення Арки Нового Безпечного Конфайнменту. ЄБРР – один з наших ключових партнерів за цим напрямком. Об’єкт зазнав російської терористичної атаки й не виконує свою захисну функцію. Завдяки підтримці ЄБРР на позачерговому засіданні Асамблеї РМСЧ ухвалено рішення про виділення коштів з адміністративного бюджету Рахунку міжнародного співробітництва для Чорнобиля на оцінку наслідків руйнування. Сподіваємося надати перші результати обстеження уже до наступного засідання Асамблеї РМСЧ.
Світлана Гринчук висловила подяку ЄБРР за колосальну підтримку у сфері оцифрування геологічних даних. «Ще у 2021 році Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович підписали меморандум про партнерство щодо сировинних ресурсів. Для України ця співпраця має історичне значення. За сприяння ЄБРР та фінансування у розмірі 220 тис. євро реалізовано пілотний проєкт зі сканування 5000 книг геологічних звітів. Сьогодні погоджене технічне завдання на другий етап оцифрування геологічних звітів. Попередня вартість програми – 2 млн євро. Очікуємо на підписання контракту з ДНВП «Геоінформ України», – нагадала Міністр.
Серед іншого Міністр та Маттео Патроне обговорили актуальні проєкти “зеленої” енергетики та можливості впровадження таких ініціатив. Також Світлана Гринчук розповіла про нові можливості у сфері управління відходами, які з’явилися після імплементації відповідного законодавства. Сьогодні готуємо з областями регіональні плани управління відходами. Деякі регіони вже підготували пропозиції для інвесторів.
Пан Маттео висловив готовність ЄБРР розглянути ці проєкти для співпраці з громадами.
«Дякую Маттео Патроне та його команді за продуктивний діалог. Плануємо зустрітися незабаром для обговорення конкретних кейсів», – подякувала Світлана Гринчук.




