Заступник Міністра Сергій Власенко взяв участь у круглому столі, присвяченому «Проблемним питанням зрошення фермерських господарств». У своєму вступному слові він чітко окреслив катастрофічний вплив російської агресії на водну безпеку та систему зрошення України.
«Війна рф проти України є загрозою не тільки для галузі сільського господарства, а й для забезпечення водної безпеки України, яка створює глобальні ризики та породжує гуманітарну кризу, порушуючи базові права людини», — наголосив Сергій Власенко. Він підкреслив, що повномасштабне вторгнення призвело до значних руйнувань водогосподарської інфраструктури та гідротехнічної мережі систем зрошення і дренажу, констатувавши, що наразі 744 об’єкти водогосподарської інфраструктури зазнали прямого впливу військових дій.
Окрему увагу Сергій Власенко приділив проблемі забруднення водних ресурсів: «Військові дії призводять до додаткового забруднення поверхневих і підземних вод. У місцях проведення бойових дій водні об’єкти забруднені залишками військової техніки, різними типами боєприпасів, спостерігаються витоки паливно-мастильних матеріалів». Моніторинг підтверджує перевищення концентрацій забруднюючих речовин у річках Дністер, Дніпро та Сіверський Донець.
Сергій Власенко акцентував на руйнівних наслідках підриву росіянами Каховської ГЕС: «Руйнування Каховської ГЕС призвело до неконтрольованого зниження рівнів води в Каховському водосховищі шляхом витоку води до Чорного моря та втрати Каховського водосховища, що було джерелом для водозабезпечення усіх галузей економіки». Цей терористичний акт призвів до втрати 14,395 куб. км води, залишивши без водопостачання понад 1,5 млн мешканців чотирьох областей, підтоплено понад 60 тис. га лісів та знищення унікальних заповідних угідь, ставлячи під загрозу зникнення 30% природно-заповідного фонду Херсонщини.
Руйнування торкнулися й зрошувальних систем, адже було захоплено Північно-Кримський та Головний Каховський магістральні канали, внаслідок чого 85% зрошуваних територій на лівобережжі України та у Криму опинились під окупацією, ставлячи під загрозу майбутні врожаї та світову продовольчу безпеку.
Але Україна продовжує євроінтеграційний шлях у сфері управління водними ресурсами, затверджуючи Плани управління річковими басейнами (ПУРБ) та плануючи інвестиції у розмірі понад 348 млрд гривень на реалізацію 1681 заходу, спрямованого на стале управління водними ресурсами.