


















Про ці та інші важливі теми Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук поспілкувалася з міністрами довкілля ЄС під час Неформальної зустрічі міністрів навколишнього середовища та клімату країн-членів Євросоюзу у Варшаві.
«Дуже багато уваги приділили адаптації до зміни клімату та зеленому переходу. Як зазначила Міністр клімату та довкілля Польщі Пауліна Генніг-Клоска, екологічні технології є ключовими для підвищення стійкості до зміни клімату – від розумних міст, через відновлювані джерела енергії, до сталого сільського господарства», – повідомила Міністр.
За її словами, в Україні вже створена певна нормативна база для адаптації до зміни клімату. Маємо ключові стратегічні документи, зокрема Закон України «Про основні засади державної кліматичної політики», а також стратегії екологічної безпеки та державної політики у сфері клімату. Але документи – це лише перший крок. Головне – ефективна реалізація. Вчасні заходи з адаптації – це не лише питання довкілля та комфорту, це питання безпеки та економіки. Досвід ЄС показує, що кожне євро, вкладене в адаптацію, економить чотири і більше євро на подолання наслідків. Більшість таких заходів мають регіональний та місцевий характер, а це потребує розбудови потенціалу на регіональному рівні, розвитку інституційної спроможності та навичок у сфері адаптації та залучення кліматичного фінансування.
Один із ключових напрямів адаптації – раціональне використання води. Посухи на Півдні України вже не виняток, а реальність. Тому маємо впроваджувати водозберігаючі технології та технології повторного використання води.
Під час обговорення теми протидії дезінформації у сфері захисту довкілля та клімату, Світлана Гринчук зазначила, що тут Україні є чим поділитися з партнерами.
«На жаль, наша країна стикається не лише з російськими ракетами, дронами та снарядами, але й з різними видами дезінформації, яку росіяни використовують як зброю. Щоб запобігти цьому, в умовах війни ми продовжуємо збирати дані про стан довкілля та всі злочини росії проти української природи. Ми продовжуємо надавати ці дані нашому суспільству та міжнародним партнерам. Водночас ми готові приєднуватися до нових ініціатив та стати частиною цього спільного досвіду», – наголосила Міністр.
Міністр клімату та довкілля Польщі Пауліна Генніг-Клоска під час заходу підкреслила, що дезінформація в темах клімату, енергетики та довкілля становить серйозну загрозу для демократії. Дезінформація, яку часто створюють країни-агресори, такі як рф, гальмує кліматичні дії та підриває довіру до державних інституцій, науки й демократії загалом. Зокрема, дезінформація використовується для того, щоб уповільнити енергетичний перехід Європи.
Європейські держави виступають за об’єднання зусиль для координації протидії шкідливим наративам. Попри спроби дискредитувати Україну, наша держава послідовно впроваджує кліматичні реформи та залишається відданою європейським цінностям.
«Місяць тому ми з колегами-міністрами бачилися онлайн під час засідання Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС. Під час неформальної зустрічі міністрів у Варшаві змогли поглибити наш діалог та актуалізувати перспективи нашої співпраці. На полях заходу провели робочі зустрічі з міністрами таких країн-союзниць, як Польща, Австрія, Швеція, Данія та інших. Надзвичайно цінно те, що Україна хоч і не є членом Європейського Союзу, але вже має важелі впливу і змінюється разом з ЄС», – підсумувала Світлана Гринчук.