
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Єгор Перелигін долучився онлайн до Форуму OECD «Responsible Mineral Supply Chains», присвяченому доброчесності у глобальних ланцюгах постачання критично важливих мінералів для енергетичного переходу.
«Україна може відіграти ключову роль у зеленому переході, для всього цивілізованого світу та бути повноцінним партнером у створенні нових ланцюгів постачання та переробки “мінералів” майбутнього для високотехнологічних галузей. Водночас ми орієнтовані на виключно сталі принципи розвитку галузі: екологічність, прозорість, підзвітність», – наголосив заступник Міністра.
У своєму виступі Єгор Перелигін акцентував на таких основних напрямках:
- Зелений перехід. Сьогодні ми живемо в епоху великих технологічних змін і наразі входимо в нову енергетичну парадигму з акцентом на чисті джерела енергії. Для того, щоб досягти поставлених цілей у сфері чистої енергії, маємо розвивати нові проєкти з видобутку та переробки, але за екологічно-дружніми стандартами.
- Стале надрокористування. Розвиток видобувної галузі має ґрунтуватися на найкращих міжнародних практиках, екологічно дружніх технологіях та прозорих механізмах управління. Інвестиції у сектор повинні супроводжуватись дотриманням стандартів ESG, процедур «compliance» і можливістю простежити весь ланцюг постачання.
- Міжнародна співпраця. Системний розвиток видобувної галузі вимагає прозорих правил гри: від ідентифікації кінцевих бенефіціарів під час укладання контрактів до посилення compliance-контролю у операційній, комерційній діяльності операторів ринку та у процесах залучення фінансування. Україна формує сучасні підходи до розвитку надрокористування в межах євроінтеграційних змін і післявоєнного відновлення.
Беручи до уваги те, що глобальні ланцюги постачання зазнають значного тиску через швидкий технологічний прогрес, надзвичайну географічну концентрацію виробництва та регулярні міжнародні торговельні протистояння, маємо формувати власні позиції як надійного та відповідального партнера, який може допомогти нашим стратегічним союзникам диверсифікувати ризики. Так як, зелений перехід потребує нових гірничодобувних та переробних проєктів у найближчі десятиріччя, це може стати важливою компонентою розвитку України та нашої інтеграції у вартісні ланцюги західного світу.