На порядку денному – низка важливих питань: від підготовки до COP30, що цього року відбудеться в Бразилії, до поточного стану довкілля Європи та кліматичної політики ЄС, а також практичного зеленого переходу та встановлення юридичних зобов’язань щодо скорочення обігу пластику. Про це написала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
“Свого часу я мала честь взяти участь у заходах з підписання Паризької Угоди у 2015 році – за ці 10 років світ змінився до невпізнаваності. Це тривалий пройдений шлях “від Парижа до Белена” – від визначення цілей у 2015 році до впровадження всіх ключових елементів Паризької угоди. Цього року в Белемі на порядку денному цілі в рамках нових НВВ та фінанси на їх впровадження, глобальна ціль з адаптації та ліси”, – розповіла Міністр.
Країни мають подати свої, вже треті, Національно визначені внески, які окреслять їх національні зобов’язання у сфері скорочення викидів та заходів з адаптації на 2035 рік.
“Для України, яка щоденно бореться з наслідками війни, робити свій внесок — складне, але надзвичайно важливе завдання. Й ми завершуємо підготовку загальноекономічного, кількісно визначеного НВВ та плануємо подати його завчасно до COP30”, – зазначила Світлана Гринчук.
Також Міністр наголосила, що надзвичайно важливою для нашої країни є програма справедливого переходу, яка створить передумови для відновлення та розвитку України. Такий перехід вже закріплений в національному Кліматичному законі.
Кліматичні дії та зелений перехід потребують довгострокового, передбачуваного та перехідного фінансування. Світлана Гринчук звернула увагу колег, що для України доступ до Зеленого кліматичного фонду, Фонду адаптації та нового Фонду втрат і збитків стане визначальним для досягнення кліматичних цілей і внеску у глобальну нейтральність. Очікуємо від СОР30 і змістовного діалогу щодо захисту лісів й стійких екосистем та пошуку ефективних інструментів для всіх країн.
“Дякую Данії та Міністру клімату, енергетики та комунальних послуг Королівства Данія Ларсу Огору за запрошення долучитися до Неформальної зустрічі міністрів навколишнього середовища та клімату країн-членів ЄС. Попереду ще багато дискусій щодо того, як зробити COP30 у Белені успішною конференцією з амбітними та змістовними результатами. У рік, коли світ відзначає 80-ту річницю завершення Другої світової війни, ми повинні об’єднатися під егідою 80-річної Організації Об’єднаних Націй, щоб протистояти зміні клімату та тим незаконним діям, які підривають наші спільні глобальні зусилля”, – наголосила Міністр.


