
Заступник Міністра Єгор Перелигін під час візиту на URC2025 провів зустріч з представниками Baker Hughes. На зустрічі обговорювалась проблематика розвитку геотермальної енергетики в Україні та нові технологічні можливості екстракції критичних елементів з класичних розсолів та геотермальних вод та розсолів (наприклад – unconventional methods, такі як пряма екстракція літію, або DLE).
Під час зустрічі, обидві сторони зазначили, що геотермальна енергетика може відіграти важливу роль у зменшенні залежності України від імпорту природного газу та інших видів викопного палива. Розвиваючи свої геотермальні ресурси, Україна може зміцнити свою енергетичну безпеку та стійкість, зменшити вразливість країни до потенційних коливань світових цін на енергоносії та підтримати глобальні зусилля з декарбонізації та зробити ще один важливий крок до “зеленого” переходу.
Геотермальні ресурси України можна класифікувати за такими типами:
- Неглибокі геотермальні (для теплових насосів);
- Гідротермальні (для опалення та виробництва електроенергії);
- Петротермальні (тепло від яких можна використовувати за допомогою свердловинних теплообмінників або через технологію EGS).
Наявність декількох видів геотермальних ресурсів в Україні створює комплексний спектр можливостей для розбудови інтегрованої індустрії та інфраструктури, та суміжних промислових напрямків.
Єгор Перелигін та колеги з Baker Hughes сформулювали серію кроків для проведення попереднього ТЕО та для подальшої реалізації перших пілотних проєктів в Україні.
Рухаємось до відповідального, збалансованого та технологічного майбутнього.