




Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час свого онлайн виступу на Неформальній зустрічі міністрів навколишнього середовища та клімату країн-членів Євросоюзу у місті в Ольборг, Данія, зауважила,що доєднання України до європейського діалогу щодо формування кліматичної політики є одним із кроків євроінтеграційного процесу.
Хоча війна створює серйозну турбулентність на шляху до довгострокового планування кліматичної політики, сьогодні ми розуміємо, що нам потрібні спільні зусилля та довгострокові кліматичні ресурси для досягнення спільної мети – кліматичної нейтральності до 2050 року.
«Політика та дії щодо зеленого та справедливого переходу є життєво важливими для зеленого повоєнного відновлення та кліматично нейтрального розвитку України. Ми рухаємося до того, щоб впроваджувати та реалізовувати європейські кліматичні практики вже зараз – не чекаючи ні нашого офіційного вступу до ЄС, ні закінчення бойових дій», – зазначила Світлана Гринчук.
Міністр поділилася з колегами ключовими висновками за результатами нещодавнього двостороннього скринінгу за Розділом 27: «Це був інтенсивний практикум щодо кліматичної політики ЄС. І ми уважно стежимо за розвитком комплексної кліматичної політики ЄС, щоб поступово впроваджувати в Україні цілу низку кліматичних актів та вимог, таких як СТВ, система сертифікації поглинання вуглецю (CRCF), Директива про корпоративну звітність зі сталого розвитку та інші європейські вимоги».
За її словами, черговий Національно визначений внесок України визначить наші зобов’язання у сфері скорочення викидів та заходів з адаптації на 2035 рік. Ми націлені на те, що український НВВ має стати частиною єдиного європейського Національно визначеного внеску у наступному раунді подання НВВ.
Світлана Гринчук окремо зупинилася на інструментах реалізації європейських політик.
«Сьогодні єдина можливість для реальних кліматичних дій на місцях в Україні – це залучення кліматичних технологій та інновацій з доступом до довгострокового кліматичного фінансування. Спрощення доступу до кліматично нейтральних технологій та кліматичного фінансування може бути здійснено шляхом надання пільгового режиму для українських проєктів за Статтею 6 Паризької угоди як перехідного заходу для України. Україна готова впроваджувати ефективні та структурні проєкти за Статтею 6, а ЄС може розглянути можливість пілотування співпраці за Статтею 6 для посилення амбіцій Національно визначеного внеску або для отримання сертифікатів CBAM. Дякую всім європейським колегам за всі ті ініціативи та проєкти, які ми реалізували разом в Україні в часи повномасштабного вторгнення», – наголосила Світлана Гринчук.
Сьогодні на полях Конференції відбулася символічна подія – висадження дерев міністрами довкілля та клімату. Хоча Україна не була присутня фізично на заході, колеги-міністри заклали нове дерево під нашим стягом. Дерево України у Ольборзі зростатиме разом із саджанцями інших європейських держав. Україна вже є невід’ємною частиною ЄС, і нас не зупинити на цьому шляху.